Harjun Kiekon hallitus kaudella 2021-2022
4.6.2021 21:23 Uutiset / Pääsivusto

Uusi Puheenjohtaja Pasi Latva

Harjun Kiekon hallitus kaudelle 2021-2022

Harjun Kiekko ry. on valinnut kevätkokouksessaan hallituksen kaudelle 2021-2022. Seuraa keväästä 2018 asti johtanut Jarkko Kiuru luovuttaa puheenjohtajan tehtävänsä edellisinä kausina varapuheenjohtajana toimineelle Pasi Latvalle. Kiitos Jarkolle seuran eteen tehdystä suuresta työmäärästä. Varsinkin viimeinen reilu vuosi on ollut myös urheiluseuroille haastavaa aikaa ja Harjun Kiekko selvisi Jarkon johdolla vahvana niiden yli. Jarkko Kiuru jatkaa hallituksen varajäsenenä.

Puheenjohtaja Pasi Latvan mietteitä tuoreeltaan valinnan jälkeen

”Suuri kiitos Jarkolle Hakin luotsaamisesta haastavina aikoina. Harjun Kiekolla on Länsi-Uudellamaalla loistavat edellytykset toiminnan kehittämiseen. Takana on vaikea koronakausi, mutta uskon, että pääsemme viemään toimintaa paljon eteenpäin tulevalla kaudella. Tärkein tavoitteemme on pystyä liikuttamaan niin monia lapsia, nuoria ja aikuisia kuin mahdollista ja tarjoamaan hyvät edellytykset jääkiekon harrastamiseen. Moni asia on jo hyvin, mutta vielä on toki paljon asioita joita voimme tehdä vieläkin paremmin. Yhdessä me varmasti pystymme luomaan loistavat edellytykset jääkiekon harrastamiseen Länsi-Uudellamaalla nyt ja jatkossa. Jääkiekko on joukkuelaji ja samalla tavalla seuran kehittäminen on meidän kaikkien tiimityötä. Uskon vahvasti siihen, että yhdessä pystymme luomaan edellytykset sille, että jääkiekon harrastaminen on mahdollista mahdollisimman monelle niin harraste- kuin kilpatasollakin lähellä kotia, täällä Länsi-Uudellamaalla."

Hallitus 2021-2022
Pasi Latva, hallituksen puheenjohtaja
Jenni Tuominen
Niina Arvola
Sanna Hyytiäinen
Pasi Kujala
Päivi Kauhanen
Pekka Heino
Lauri Ikävalko
Mikko Mollberg



   
Lisää uutisia
Harjun Kiekko Ry
«  Marraskuu   »
Kategoriat